Sörélesztő
A sörélesztőről
Az alábbiakban az interneten közzétett tudományos kísérletekkel és vizsgálati eredményekkel alátámasztott megállapítások találhatók, azonban ezek nem a termékeink vizsgálatából levont következtetések.
A sörélesztő a kenyér és a sör előállításához használt összetevő. A Saccharomyces cerevisiae nevű egysejtű gombából készül. Íze keserű.
A sörélesztőt táplálékkiegészítőként is használják. Gazdag krómforrás, amely segíthet a normál vércukorszint fenntartásában. B-vitamin forrás.
A sörélesztőt probiotikumnak tekintik és az emésztés elősegítésére használják.
Hogyan működik a sörélesztő?
SörélesztőA sörélesztő olyan kis organizmusokat (mikroflóra) tartalmaz, amelyek támogatják az emésztőrendszer megfelelő működését.
A sörélesztő táplálékkiegészítő, amely javíthatja az energiaszintet és erősítheti az immunrendszert. A króm, fehérje, szelén, kálium, vas, cink, magnézium és B-vitaminok (tiamin [B1], riboflavin [B2], niacin [B3], pantoténsav [B5], piridoxin [B6], folsav [B9], biotin [B7]) gazdag forrása.
Milyen haszna van a sörélesztőnek?
A sörélesztő probiotikus tulajdonságai révén hatékony lehet a hasmenés megelőzésére. Az emésztőrendszer egyéb rendellenességeinek kezelésére is használják, ideértve az alábbiakat:
- antibiotikumok okozta hasmenés
- „utazók hasmenése”
- irritábilis bél szindróma
- vastagbélgyulladás
- laktóz intolerancia
A sörélesztő energiát szolgáltathat és hozzájárulhat az egészséges bőr, haj, szem és ajkak fenntartásához. Hatékony lehet az idegrendszer támogatására és az immunrendszer erősítésére.
A sörélesztőben lévő króm segíthet szabályozni a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő betegek vércukorszintjét azáltal, hogy javítja a glükóztoleranciát.
A sörélesztő mellékhatásai
Mielőtt sörélesztőt kezdene szedni, konzultájon orvosával. A sörélesztő bevételéhez nincs külön útmutatás. Javasolt, hogy kezdetben szedjen kisebb sörélesztő adagokat, hogy ellenőrizhesse a lehetséges mellékhatásokat.
A sörélesztő mellékhatásai általában enyhék. A leggyakoribb mellékhatások a fölösleges gáz, puffadás és migrénszerű fejfájás.
Hagyja abba a sörélesztő szedését és azonnal forduljon orvoshoz, ha mellkasi fájdalom, torok- vagy mellkasi szorító érzés vagy nehéz légzés jelentkezik. Ezek a mellékhatások jelezhetik a sörélesztőre allergiás reakciót.
A sörélesztő B-vitamin forrás, de nem tartalmaz B12-vitamint. A nem megfelelő B12 mennyiség vérszegénységet okozhat, ezért fontos ellenőrizni, hogy van-e étrendjében B12 forrás.
Az olyan étrend-kiegészítők, mint a sörélesztő, kölcsönhatásba léphetnek bizonyos gyógyszerekkel, mint például a monoamin-oxidáz inhibitorok (MAOI-k), meperidin, cukorbetegség gyógyszerei.
Terhesség vagy szoptatás előtt konzultáljon orvosával, mielőtt sörélesztőt fogyaszt. Óvatosan kell eljárnia, ha központi vénás katétere van vagy a következő feltételek bármelyike fennáll: cukorbetegség, Crohn-betegség, gyakori élesztőfertőzések, élesztő allergia, gyengült immunrendszer.
Hogyan javítja a búzacsíra az egészséget
Mi az a búzacsíra?
A búzacsíra a búzamag része és a növény szaporodásának elősegítéséért felelős. Bár a legtöbb feldolgozott búzatermékből eltávolítják, a teljes kiőrlésű búza fő táplálkozási összetevője.
A finomított búzatermékekből – például a fehér lisztet tartalmazókból – a búzacsíra a héjjal együtt eltávolításra kerül, így azok hosszabb ideig tárolhatók.
Mire jó a búzacsíra?
BúzacsíraA búzacsíra táplálék-kiegészítőként kiváló tápértékkel rendelkezik, állítják a szakértők. Remek növényi fehérjeforrás, rostokkal és egészséges zsírokkal. Jó magnézium-, cink-, tiamin-, folát-, kálium- és foszforforrás is.
A búzacsíra sok E-vitamint tartalmaz, amely antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező esszenciális tápanyag. Az antioxidánsokról úgy gondolják, hogy csökkentik a szervezetben a szabad gyökök mennyiségét és egyes kutatások szerint természetes antioxidáns-forrás, ezért betegségek megelőzésére is alkalmas.
Egyesek szerint a búzacsíra elősegítheti az immunitás növelését és hozzájárulhat a szív és a szív- és érrendszer egészségének megőrzéséhez. Kutatások szerint a teljes kiőrlésű gabonafélék csökkenthetik a szívbetegségek kockázatát és hozzájárulhatnak az egészséges testsúly fenntartásához.
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) szerint elegendő bizonyíték áll rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy a búzacsíra segíthet a koleszterinszint szabályozásában.
A búzacsírát menopauzás nőknél a szív egészségének fenntartására is alkalmazzák. Egyes kutatások szerint a búzacsíra segíthet a menopauza tüneteinek kezelésében is, de a kutatás nem teljesen meggyőző.
Az Avemar fermentált búzacsíra-kivonatot a rák és az autoimmun betegségek, például a reumás ízületi gyulladás kezelésének szempontjából is kutatják.