Búzafű

búzafű

10 jó ok a búzafű mellett

Az alábbiakban az interneten közzétett tudományos kísérletekkel és vizsgálati eredményekkel alátámasztott megállapítások találhatók, azonban ezek nem a termékeink vizsgálatából levont következtetések.

A búzafű (Triticum aestivum) egy csodálatos előnyöket nyújtó, szuper-egészséges táplálék. Általában friss zöldségléként fogyasztják, de por formájában is kapható. A friss búzafűlé „élő tápláléknak” számít. Az egészség szerelmesei régóta áradoztak ennek a növénynek számtalan jótékony hatásáról, és erre jó okuk van.

Használható mindennapi egészségügyi italként, sőt bizonyos betegségek kezelésében is segíthet. További kutatásokra van szükség a hatékonyságának tényleges meghatározásához, de a kutatók egyetértenek abban, hogy a búzafűben van lehetőség.

1. Ez egy szuperétel

búzacsíra Búzacsíra

A búzafű tele van tápanyagok erőteljes kombinációjával és ez rendkívül hasznossá teszi az egészség megőrzése szempontjából. Számos terápiás előnnyel rendelkezik és tökéletes tápláléknak ismerik.

A búzafű széles vitamin- és tápanyag-kombinációja kiváló választás lehet a közérzet javítására. A búzafű antioxidáns, antibakteriális és gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik.

Vasat, kalciumot, enzimeket, magnéziumot, fitonutrienseket, 17 aminosavat, A-, C-, E-, K- és B-vitamint, klorofillt, fehérjéket tartalmaz.

2. Méregtelenít

Egy 2015-ös kutatás szerint a búzafűben található tápanyagok segítenek a szervezetnek megszabadulni a szennyeződésektől és a raktározott méreganyagoktól.

Egy 2011-es kutatási áttekintés szerint például a klorofill segít eltávolítani a mérgező anyagokat és támogatja az egészséges májműködést. Amint a test megtisztult, megemelkedhet az energiaszint és általánosságban javulhat az egészségszint.

3. Segítheti az emésztést

A búzafűben magas az enzimek szintje, amelyek elősegítik az emésztést azáltal, hogy támogatják a szervezetet az élelmiszerek lebontásában és a tápanyagok felszívódásában. A korábban említett 2011-es kutatási áttekintés szerint ez hozzájárulhat az emésztés javulásához.

A búzafű méregtelenítő hatása megtisztítja a beleket. Ez segít abban, hogy kevesebb gázképződést, puffadást és hasi kényelmetlenséget tapasztaljon. A korábban említett 2015-ös kutatás szerint a búzafű segíthet a székrekedés, az irritábilis bél szindróma és más emésztési problémák enyhítésében is.

4. Fokozza az anyagcserét

A búzafű fogyasztása felgyorsíthatja az anyagcserét, és elősegítheti a fogyást – állítja a fent említett 2015-ös kutatás. Jó választás, ha figyelsz a súlyodra, mert alacsony a kalóriatartalma és nincs benne zsír.

A búzafű tápanyagban gazdag táplálék, aminek köszönhetően sokan hamarabb érzik magukat jóllakottnak és hosszabb ideig okoz teltségérzetet. Ez segíthet csökkenteni a magas cukor- vagy zsírtartalmú ételek iránti vágyat.

5. Csökkentheti a koleszterinszintet

Egy 2010-es kutatás szerint a búzafűről ismert, hogy csökkenti a koleszterinszintet. Ebben megállapították, hogy a fogyás is segíthet a koleszterinszint csökkentésében, ami mérsékelheti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát.

6. Erősítheti az immunrendszert

A búzafű javítja az immunrendszer működését. Ez segíthet a fertőzések és betegségek megelőzésében. Ráadásul valószínűleg jobban érzi magát az, akinek az immunitása optimális szinten működik.

Ha valamilyen betegségben szenved, az erős immunrendszer elősegítheti a gyorsabb felépülést.

7. Energiát biztosíthat

A búzafűtől a szokásosnál magasabb lehet az energiaszint. Miután a szervezet kiürítette a káros anyagokat, az energiát a napi feladatok elvégzésére és edzésre lehet fordítani. Fiatalabbnak és felfrissültnek érezheti magát.

8. Javíthatja a kognitív funkciókat

A búzafű javíthatja az általános mentális funkciót és enyhítheti a szorongást.

Egy 2010-es laboratóriumi tanulmány szerint neuroprotektív hatásai jobb kognitív funkciókat tesznek lehetővé és segíthetnek megelőzni és kezelni az Alzheimer-kórt.

Segíthet megelőzni a memóriavesztést és javítani a szem-kéz koordinációt.

9. Segíthet cukorbetegség esetén

Egy 2014-es állatkísérlet szerint a búzafű javítja a vércukorszintet 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő patkányokban.

Ennek részben az az oka, hogy a búzafűben az inzulinhoz hasonló hatású vegyületek vannak. Csökkenti az élelmiszerek glikémiás indexét, ami pozitív hatással van a vércukorszintre.

10. Segíthet ízületi gyulladás esetén

A korábban említett 2011-es kutatás szerint a búzafűnek gyulladásgátló tulajdonságai lehetnek. Ez segíthet enyhíteni az ízületi gyulladás egyes tüneteit, például a merevséget, fájdalmat és duzzanatot. Ez kisebb kényelmetlenséget és jobb működést eredményezhet.

Vannak mellékhatásai?

Csak megbízható beszállítótól vásároljon búzafüvet, például egy jó hírű egészségügyi bolttól. Bizonyosodjon meg arról, hogy a növényeket megfelelően termesztették és tisztították. Ez segít kiküszöbölni a káros baktériumok és a penész kialakulásának lehetőségét.

Amikor először kezdi el szedni a búzafüvet, kezdje egy kisebb adaggal és fokozatosan növelje a bevitelt, hogy elérje az ajánlott adagot. Ez segít a szervezetnek alkalmazkodni a búzafű megemésztéséhez.

A szokásos porított adag 3-5 gramm, vagyis körülbelül 1 teáskanál. A búzafű bevétele után 2 dl víz megivása csökkentheti a mellékhatások kockázatát.

Lehetséges mellékhatások a következők: hányinger, fejfájás, székrekedés, gyomorrontás, láz. Ezek a tünetek általában 2 héten belül – vagy miután a szervezet hozzászokott a búzafűhöz – elmúlnak.

Ne szedjen búzafüvet, ha terhes vagy szoptat. Néhány embernél allergiás reakciók léphetnek fel, különösen azoknál, akik allergiásak a búzára vagy a fűre. Különböző hatással lehet Önre, ha vérbetegségben, cöliákiában vagy glutén intoleranciában szenved.

Van összefüggés a búzafű és a rák között?

A búzafű hatékony kiegészítője lehet a rákkezelési programoknak.

A korábban említett tanulmányok 2015-ös áttekintése azt sugallja, hogy a búzafű rákellenes potenciállal rendelkezik. Ez azért lehet, mert a búzafű elpusztít bizonyos sejteket. Ha hagyományos rákkezeléssel együtt alkalmazzák, a búzafű erősítheti az immunrendszert és elősegítheti a szervezet méregtelenítését. Átfogóbb vizsgálatokra van szükség ezen megállapítások megerősítéséhez.

Egy 2017-es tanulmány megállapította, hogy a búzafű gátló hatással van a szájüregi rákos sejtburjánzásra. Ez azt jelenti, hogy megakadályozhatja a sejtek szaporodását és terjedését. Ennek oka a magas klorofilltartalma lehet.

A búzafű csökkentheti a kemoterápia által okozott mielotoxicitást is. A mielotoxicitás csökkenti a csontvelő működését és növelheti a fertőzés kockázatát.

Egy 2015-ös áttekintés azt is kimutatja, hogy a búzafű antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek segíthetnek a rák megelőzésében. A búzafű magas tápértéke elősegíti az erős immunrendszer felépítését, amelyről úgy gondolják, hogy ezáltal a szervezet egészséges és betegségektől mentes marad.

Összefoglaló

Ha a legtöbbet szeretné kihozni ezekből az előnyökből, próbáljon meg minden nap vagy minden második nap egy adag búzafüvet elfogyasztani.

Ügyeljen a testében észlelt változásokra. Érdemes lehet minden nap végén jegyzeteket készíteni, hogy segítsen feltérképezni, mikor tapasztal mellékhatásokat vagy más hatást, például energiaszint-növekedést.

Fontos, hogy megtalálja az Ön számára megfelelő adagot és napszakot. A teszt segíthet eldönteni, hogy éhgyomorra vagy étkezés után érdemes-e szedni.

Ha a búzafüvet egy bizonyos egészségügyi probléma miatt szedi, nézzen meg más életmódbeli változtatásokat, amelyek tovább segíthetik egészségének javítását. Orvosa is javasolhat bizonyos változtatásokat az étrendben vagy a napi rutinban.




Búzafüvet akarok!

Nézet:
Sorrend:
Nézet:
Sorrend: